::R@keta >> Generation Web Vol.2>>

nástěnka Evropská unie, její výhody a nevýhody, rizika a přednosti --- stats --- home

více...
13. dubna 2024 [15:20:54]
Rakeťáci © 2008-2012
(nápověda)
(starý úvod)
Evropská unie, její výhody a nevýhody, rizika a přednosti

:: homepage
vlastník: Pralinka2 ::
4 odběratelé ::
jen příspěvky od:
(zastavit refresh) << (na vršek) (nahoru) :: 1-20 z 52 :: dolů dospod >>
Pralinka2
* 28. září 2021 [23:10:44] Re :: link
Pralinka2 » Blíží se volby, takže se můžeme opět zamyslet, zda je lepší volit strany, které prosazují setrvání v EU, nebo vystoupení z EU.
 
Pralinka2
* 12. listopadu 2018 [7:47:42] Re :: link
Pralinka2 » Myslím, že by bylo lepší EU nějak zreformovat než bez náhrady zrušit.
 
Pralinka2
* 14. září 2018 [5:17:47] Re :: link
Pralinka2 » Tak co?
 
Pralinka2
* 17. července 2018 [4:33:18] Re :: link
Pralinka2 » A americký prezident prý taky má nějaké výhrady k EU.
 
Pralinka2
* 19. května 2018 [20:27:00] Re :: link
Pralinka2 » I pro něj je tunelování EU o dost bezpečnější, než se pokusit tunelovat Rusy nebo Číňany.
 
Pralinka2
* 21. března 2018 [13:15:54] Re :: link
Pralinka2 » A myslím, že i Babiš to dobře ví.
 
Pralinka2
* 20. ledna 2018 [8:33:35] Re :: link
Pralinka2 » Myslím, že i když má EU hodně problémů, tak je lepší patřit do ní, než do Ruska nebo do Číny.
 
Pralinka2
* 23. listopadu 2017 [17:17:59] Re :: link
Pralinka2 » Tak co s tou Unií, zůstaneme v ní?
 
Pralinka2
* 25. září 2017 [16:10:42] Re :: link
Pralinka2 » No, tak po 28. červenci jsem byl ještě v srpnu na další dovolené, celní prohlášení s kolkem jsem tedy nadále nepotřeboval, ale osobní doklad jsem na jedné hranici předložit musel, i když stačil občanský průkaz a nemusel to být pas.
 
Binn
28. července 2017 [10:00:07] Re :: link
Binn » Tys asi dlouho nebyl nikde na dovolene v zahranici:))
 
Pralinka2
* 28. července 2017 [9:06:08] Re :: link
Pralinka2 » Teď jsem byl na dovolené a bylo docela pohodlné, že jsem nemusel, tak jako dřív, při každém překročení státní hranice vytahovat pas a vyplňovat celní prohlášení, a taky to, že jsem přes některé státní hranice vůbec směl.
 
Pralinka2
* 30. května 2017 [10:49:49] Re :: link
Pralinka2 » No, blíží se léto, a cestování po Evropě bez papírování na každé hranici má i své výhody.
 
Pralinka2
* 23. února 2017 [20:59:46] Re :: link
Pralinka2 » Příští týden jedu na pár dní do severní části Jizerských hor. Tak doufám, že ještě nebudu potřebovat celní prohlášení s kolkem jako kdysi.
 
Pralinka2
* 27. prosince 2016 [20:48:52] Re :: link
Pralinka2 » Odborům to zjevně nevadí.
 
Pralinka2
* 29. října 2016 [16:53:39] Re :: link
Pralinka2 » Tak včera říkali v televizi, že stovky pracovníků České obchodní inspekce, místo aby mohli důstojně oslavit státní svátek, nebo si den volna užít s rodinou, místo toho museli jít do práce a vyrazit do terénu zjišťovat, zda náhodou nějaká prodejna nemá otevřeno.
To jsem zvědav, co na to řeknou odbory.
 
Morgen
2. října 2016 [16:47:23] Re :: link
Morgen » Nevim jestli sem ale zaujalo me to. A uz par lidi zacina tenhle pohled brat.

Je mi zase nějak smutno z toho, co tady na FB čtu. Zatímco tu lidé sdílí příspěvky od Okamury - největšího pseudopolitického blba, který na politické scéně kromě podvodu s financováním své straničky nic nedokázal, a který vesele parazituje na strašení lidí 33 uprchlíky, které ČR přijala, tak syrské Aleppo právě zažívá nejmasivnější bombardování za trvání už skoro šestileté války. Putin s Asadem se neštítí ani těch nejbrutálnějších a nejkrvavějších praktik a bez jakýchkoliv pravidel vedou válku proti bezbrannému civilnímu obyvatelstvu. Lidé umírají po stovkách, děti přichází o ruce a nohy, v lepších případech se z nich stávají doživotní mrzáci, v horších případech na místě umírají a mezi tím se na českém FB cynicky sdílí Okamurovo příspěvky o jakémsi parazitování uprchlíků na našem systému. Za mě osobně je takovým parazitem především sám Okamura, který vědom si absence jakéhokoliv politického programu, záměrně vytváří problém, který v ČR neexistuje, protože nemá jinou schopnost, kterou zaujmout. Díky politice populistů jako je on, zaplatila ČR za neochotu přijmout pár PROVĚŘENÝCH uprchlíků cenu 6 miliard korun. Pro lepší představu - město o velikosti Třebíče tím přišlo o 12 miliónů korun, než aby přijalo 3 prověřené lidi prchající z kruté války. Tak kdo je tedy parazit?
A zatímco se myšlení Čechů stále víc a víc obrací k Rusku, mocichtivý Putin ve spolupráci s Asadem před pár dny rozbombardoval humanitární konvoj vezoucí pomoc do obklíčeného Aleppa, ve kterém jsou bezbranní lidé odříznuti od jídla, vody a léků. Smrtíci nálety míří především na civilisty, záchranáře a nemocnice. Tohle všechno se děje v oblasti, kde není ani jediný bojovník Islámského státu, který už je víceméně na ústupu. Soudný člověk musí vidět, že tu nejde o žádný boj s terorismem, ale je tu masivně vyhlazováno syrské obyvatelstvo. Putin s Asadem jsou ti, kteří vyrábějí nejvyšší počet uprchlíků. Ten stejný Putin, kterého obdivuje Miloš Zeman a ten stejný Asad, se kterým se chtěl Zeman spojit. Zkrátka Miloš Zeman - údajný ochránce ČR před imigranty, poslušně salutuje před těmi, kteří imigrační krizi způsobují. Tyhle paralely ale těžko mohou dojít lidem, kteří čerpají informace z placené kremelské propagandy nejhrušího zrna, kterou je Aeronet, Protiproud, AC24, Lajkit, We Are Here at Home, ale i Parlamentní listy, atd. Chápu, že ve změti různých článků může být těžké rozeznat fikanou ruskou propagandu, ale člověk věřící Aeronetu a Protiproudu, kde je ruská dezinformace naprosto evidentní a stokrát prokázaná, a kde jsou autoři článků podepsáni jako "vedoucí kolotoče" nebo "pozorovatelka", už pravděpodobně přišel o soudnost nebo zdravý rozum.
Válka v Sýrii není v rukou Syřanů, je to mocenský boj, ve kterém Rusko, Asad a Írán používají chemické zbraně na obyčejných civilistech včetně dětí. A do téhle hrůzy vysloví Zeman radu nad zlato, že mají Syřané bojovat. Prosím pěkně, mohl by mi někdo vysvětlit, jak mají běžní civilisté bojovat proti barelovým bombám a bílému fosforu shazovaným ze vzduchu? Jak mají bez výcviku a holýma rukama bojovat proti chemickým zbraním? V Aleppu v těchto dnech probíhá krvavá genocida, není to žádná horror movie, je to skutečnost a my děláme, že se to neděje. Syrští záchranáři z týmu Bílých helem denodenně statečně vyprošťují z trosek civilisty, platí vlastním životem a my si mezi tím z tepla svého obýváku troufáme hodnotit, kdo si zaslouží pomoct a kdo ne! Na co si to hrajeme? Zrovna tak, jak za 2. světové války lidé odmítali uvěřit, co se děje v koncentračních táborech, i dnes odmítáme věřit zvěrstvům, která se dějí v Sýrii.
Jestliže nechceme v Evropě uprchlíky (a já jim ze všeho nejvíc přeju, aby mohli zůstat ve své zemi v bezpečí svých domovů), musíme dát nahlas najevo nesouhlas s agresivní politikou Ruska, nevolit ruské Trojské koně jako je Miloš Zeman a nesdílet do zblbnutí nakažlivou ruskou propagandu. Nesmíme poslouchat populisty jako Okamura a další, kteří navrhují spojenectví s Ruskem - největším výrobcem uprchlické krize. Je třeba si uvědomit, že na spoustu politických mrtvol zapůsobila uprchlická krize jako živá voda a díky záměrnému strašení si užívají svých pět minut slávy.
Bojíte se uprchlíků, protože jste něco viděli v televizi nebo četli na FB? Bojíte se jich, aniž byste s nimi měli osobní zkušenost? Tak si představte, jak moc se asi musí bát obyvatelé Aleppa, kterým Putin s Asadem denně vraždí děti, příbuzné a sousedy před očima. Tihle lidé žijí v pekle, které se většina z nás jen těžko dovede předsavit. Syřané bojují s obrovskou statečností proti brutální asadovsko-ruské přesile, která jim působí nekonečné utrpení. Syrští záchranáři jsou hrdinové, kteří právě píší historii. Naproti tomu my píšeme historii zbabělosti a malosti. Zatímco oni se dívají denně smrti přímo do očí, vetšina z nás má káknuto v kalhotech jen z hoaxů, které se šíří na FB.
 
Morgen
2. října 2016 [16:44:11] Re :: link
Morgen » Pralinka2 (12:29:46): Ne nelegalni imigeaci je jen Tomiuv vymysl a strategie na to, aby ho prumernej cechacek volil.
 
Pralinka2
* 2. října 2016 [12:29:46] Re :: link
Pralinka2 » A možná by se nejen v jednotlivých státech, ale i v EU mělo ujasnit, které věci by se měly řešit na úrovni obcí, které na úrovni krajů, na úrovni státu a které na úrovni EU.
Teď se například blíží krajské volby, a některé kandidující subjekty slibují, že zatrhnou nelegální imigraci. Jak to ale udělají, když třeba v jednom kraji takový subjekt zvítězí a v sousedním ne? Budou se na krajských hranicích stavět ostnaté dráty?
 
geek0n
* 4. srpna 2016 [19:41:23] Re :: link
geek0n » Pralinka2 (19:17:47): praveze tohle uz je jedina mozna reakce na majkyho specificnost, blahove si rikam, ze treba pro zmenu neco srozumitelnyho i pro nej (kdyz na to bude koukat dostatecne dlouho)
 
Pralinka2
* 4. srpna 2016 [19:17:47] Re :: link
Pralinka2 » geek0n (19:13:05): Můžeš to nějak specifikovat?
 
geek0n
* 4. srpna 2016 [19:13:05] Re :: link
geek0n » https://www.gatefans.net/gforums/attachments/reverse-1275389857_naked-gun-facepalm-gif.26605/
 
Pralinka2
* 4. srpna 2016 [19:07:49] Re :: link
Pralinka2 » #2 (18:56:24): Tak samozřejmě že drastické útoky přivandrovalců v pořádku nejsou a mělo by se s tím něco dělat. Ale to neznamená, že než se něco vymyslí a zrealizuje, tak by se zatím mělo území Evropy zamořit nebezpečnými zvířaty a rostlinami.
 
Pralinka2
* 4. srpna 2016 [18:36:15] Re :: link
Pralinka2 » #2 (13:52:27): Import některých živočišných a rostlinných druhů do míst, kam nepatří, je ošklivým drastickým surovým útokem na nevinná zvířátka a kytičky na tomto území se dosud vyskytující, a je v pořádku proti takovému drastickému útoku zasáhnout. Stačí si vzpomenout, co dokázal jinak docela roztomilý chlupatý králíček v Austrálii, nebo jakým způsobem dokázal například docela hezký bobr totálně zdevastovat některé jihoamerické ostrovy, na nichž se původně nevyskytoval.
A účelem samozřejmě není ta roztomilá zvířátka vyvražďovat, ale prostě je nechat žít tam, kam patří.
 
medved
* 4. srpna 2016 [17:27:02] Re :: link
medved » Takže o tom víš kulový, ale prostě je důležitý, podstatný a zcela zásadní nesouhlasit. Sice nemáš žádný náhradní řešení, ale to ti nebrání tady cintat...:-)))
 
medved
* 4. srpna 2016 [17:18:39] Re :: link
medved » ne, to s uprchlíkama nemá vůbec nic společnýho. Myslim invazivní zvířecí druhy.
 
medved
* 4. srpna 2016 [16:46:21] Re :: link
medved » #2 (13:52:27): a máš aspoň obecnou představu, tedy popis svými slovy, co to znamená invazivní druh a na nějakym konkrétním příkladu popsat, co ta EU dělá dobře nebo špatně?
 
doreen
4. srpna 2016 [16:10:33] Re :: link
doreen » ale dobře, k těm zvířatům.. zastáváš teda názor, že například invazivní druhy nebo ty, které někam zatáhl člověk, se mají nechat volně žít, byť třeba decimují původní ekosystém? necháme si teda třeba všechny moravské řeky komplet zamořit bobrama a nutriema?
 
doreen
4. srpna 2016 [16:05:57] Re :: link
doreen » #2 (16:02:25): vzhledem k tomu, jaký bludy tu běžně prezentuješ, pochybuju, že vůbec víš, kde ty dokumenty najít, natož abys je četl :) ale budu příjemně překvapená, když mě přesvědčíš o opaku.

každopádně můžeš být v klidu, eu není maik, eu zvládá víc než jeden pochod najednou ;)
 
Mc
* 4. srpna 2016 [16:01:06] Re :: link
Mc » Ing. doreen (15:58:07): a co teprve deratizace v městských kanalizacích?
 
doreen
4. srpna 2016 [15:58:07] Re :: link
doreen » #2 (15:38:11): lžeš :)
anyway, likvidace přemnožené zvěře, kterou pokud vím zcela běžně dělají čeští myslivci bez ohledu na eu, ti nevadí? nebylo by lepší začít na vlastním písečku?
 
doreen
4. srpna 2016 [15:32:04] Re :: link
doreen » #2 (15:26:25): a četls to nařízení?
 
doreen
4. srpna 2016 [14:50:53] Re :: link
doreen » #2 (13:52:27): a četls to nařízení nebo soudíš jen podle účelně interpretované reportáže nebo tady zas jen kydáš podle reportáže na komerční televizi?
 
Binn
4. srpna 2016 [14:30:53] Re :: link
Binn » ono vem si treba takovyho chudaka asijskyho kapra v Americe. S nim to tam funguje v poradku.
 
medved
* 4. srpna 2016 [13:32:20] Re :: link
medved » A co máš proti tomu? Nebo v čem to je špatně?
 
Pralinka2
* 15. července 2016 [20:03:32] Re :: link
Pralinka2 » #2 (12:37:38): No tak zrovna na to Skotsko by mě právě zajímal i tvůj názor.
 
Pralinka2
* 10. července 2016 [7:36:52] Re :: link
Pralinka2 » Jo a ještě mi nikdo neodpověděl, co si myslíte o situaci v tom Skotsku?
 
Pralinka2
* 8. července 2016 [16:28:54] Re :: link
Pralinka2 » doggy (15:34:52): Když Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku, tak to možná byl docela dobrý nápad, i když někteří to možná vidí jinak. Ale ona jako císařovna rozsáhlé monarchie si to mohla dovolit. Zavedla i spoustu dalších pokrokových věcí, z nichž některé platí dodnes. Když císař František Josef I. rozhodl, že se bude vstávat se slepicemi, tak to jako císař prostě nařídil, a v zemích bývalé monarchie tento denní režim ještě do značné míry přetrvává.
Jenže Evropská unie se deklaruje jako demokratická instituce, i u vstupu České republiky do EU bylo referendum. Tudíž by bylo zapotřebí, aby "doktoři" rozhodující o EU dokázali o správnosti svých kroků rozumně přesvědčit aspoň 52 % oprávněných voličů v každém členském státě, ale radši podstatně víc. V opačném případě bude problém, ať si o těch 52 procentech budeme myslet, co budeme chtít.
 
Lidumil Všehomír
* 8. července 2016 [15:54:16] Re :: link
Lidumil Všehomír » geek0n (15:33:04): Myslím si, že je za tím loby nějakého oligopolu. Vždy to musí být někomu k dobru, jinak by se to nedělo.
 
jen příspěvky od:
(zastavit refresh) << (na vršek) (nahoru) :: 1-20 z 52 :: dolů dospod >>